Artystyczne stylizacje

AZS – w jaki sposób poradzić sobie z taką chorobą

skóra
Osoba chora na atopowe zapalenie skóry za nic w świecie nie sprawi sobie wełnianego swetra. Oprócz kluczy ma w torebce krem na swędzenie. Co pewien czas nawilża nim ciało wierząc, że misternie „odżywiona”skóra kolejny raz nie podda się chorobie.

Na tym właśnie polega zasadniczy problem ludzi chorych na AZS – na powstrzymaniu ciągłego swędzenia. Ponieważ pod wpływem drapania i pocierania, nad którym ciężko zapanować staje się szorstka, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień. Wówczas swędzenie wzmaga się, a w takiej sytuacji nietrudno o zakażenie bakteriami i grzybami pasożytującymi na ciele.

Dlatego też tak ważne jest jej nawilżanie oraz natłuszczanie. Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to absolutne minimum w czasie leczenia skóry, a także jej pielęgnacji. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające przyniosą ukojenie naszej skórze, a nam dadzą higienę…psychiczną. Stres jest bowiem składnikiem, który widocznie zaostrza przebieg choroby. Nie jest możliwe do końca wyeliminować go z życia, ale warto szukać sposobów, które pozwolą poskromić jego działanie. Zwiastunem bezpieczeństwa kremów jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Gdy mamy zamiar zakupić krem, prośmy o próbkę, a gdy pragniemy zmienić kolor włosów – wcześniej zróbmy test (dodatkowe info).

lichtena
Powinniśmy także z listy zakupów wykreślić mydło, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i zastąpić je preparatami myjącymi „bez mydła”. Warto zacząć stosować naturalne kosmetyki, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów ani konserwantów. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne a do tego przyniesie efekty. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który nas otacza.

Do ich wytwarzania nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba rozbudowanych i energochłonnych technologii. Efektem ubocznym nie są stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeśli zależy nam na naturalnej pielęgnacji, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy mieć to na uwadze.
Pamiętajmy jednak, iż atopowe zapalenie skóry to sytuacja szczególna, wymagająca opinii lekarza dermatologa, dlatego zachęcamy do stosowania kosmetyków rekomendowanych przez niego polecanych.

Źródło: www.lichtena.info.pl