Artystyczne stylizacje

Nowoczesny mężczyzna może golić się sięgając po tradycyjne metody

zadbany mężczyzna
Znane od dawna golenie na mokro z wykorzystaniem maszynki na żyletkę bądź przy pomocy brzytwy dawno zapomniano. Zdecydowana większość nowoczesnych mężczyzn preferuje golenie masowo sprzedawanymi maszynkami jednorazowymi lub golarkami elektrycznymi. Wraz jednak z nastaniem stylu vintage wraca wśród mężczyzn moda na klasyczne golenie. Golenie maszynką o charakterze jednorazowym wymaga użycia kremu lub żelu do golenia.

maszynka do golenia na żyletki
Oba te kosmetyki mają grupę zwolenników, jednak żele do golenia używane są znacznie częściej. Żele do golenia są z pewnością nadzwyczaj wygodne w użyciu, do tego dostępne są w bardzo dużym wyborze (czytaj ). Znalezienie właściwego do typu cery żelu do golenia nie stanowi więc problemu. W wielu krajach, w tym także w naszym kraju, wzrasta jednak liczba panów, którzy decydują się na umył (zobacz kosmetyki do brody warszawa) tradycyjne przy użyciu maszynki z żyletką. łazienką (zobacz produkty do pielęgnacji brody) taką tradycyjną maszynką wymaga kilku dobrych akcesoriów i rzecz jasna kosmetyków.

Wśród zwolenników klasycznego golenia wielką popularność zyskała marka Edwin Jagger Razor. Wspomniana Edwin Jagger Razor to jednak o wiele więcej niż tylko kosmetyki. To również bardzo eleganckie maszynki przeznaczone do golenia dla naprawdę wymagających panów. Panowie, którzy odważyli się na tradycyjny sposób golenia potrzebują o wiele więcej akcesoriów, wymagają także doskonałych kosmetyków, które sprawią, że golenie będzie prostsze. Jednym z obowiązkowych kosmetyków są balsamy przed goleniem, ale też kremy, ałun i pianki.

Znaczna większość z nich produkowana jest ze składników, które mają naturalne pochodzenie, które nie podrażniają oraz nie przesuszają skóry. W zależności od tego, jaki produkt wybierzemy – czy okaże się być to żel czy pianka do golenia cena będzie naprawdę różna . Im więcej będzie w niej naturalnych składników, tym cena produktu będzie bardziej rosła. Oczywiście dobrze sprawdzają się również pianki i żele w niższej cenie, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, których skóra nie pokrywa się łatwo podrażnieniami. Rolą tego rodzaju środków kosmetycznych jest zmiękczenie zarostu, przez co golenie jest łatwiejsze. Do tego pianki, żele oraz kremy do golenia poprawiają nawilżenie skóry. By zorientować się w cenach, można w Internecie wprowadzić hasło takie jak „pianka do golenia cena”.