Artystyczne stylizacje

Ozdoby metodą sutasz i jej najważniejsze plusy.

Biżuteria na Walentynki
Pod tajemniczą nazwą sutasz chowa się unikatowa metoda, która swoją nazwę zaczerpnęła od elementu o takiej samej nazwie. Sutasz to pleciona linka, której rozpiętość nie przekracza centymetra. Kilka wieków temu była ona wykonywana głównie z jedwabiu i wełny. Dzisiaj materiały te zostały zamienione na materiały syntetyczne. Najczęściej stosuje się wiskozę. Pomimo tego, iż o sutaszu mało osób słyszało, trzeba powiedzieć, że jest to technika, która była już znana w starożytnych Chinach.

Biżuteria Diva - bransolety
Autor: Diva
Źródło: Diva

Dziś metoda ta zaczyna powracać do łask, szczególnie widoczna jest w modzie nowoczesnej. Sam sutasz występuje w bardzo wielu barwach. Nie ma kłopotu z jego nabyciem, ponieważ jest on dostępny niemal w każdej pasmanterii. Oczywiście tam gama kolorów do wyboru jest zdecydowanie mniejsza. Jeśli poszukujemy czegoś zdecydowanie bardziej unikatowego musimy poszukać atrakcyjnej oferty w sklepach internetowych. Tutaj niestety rodzi się mały problemem, albowiem zdjęcia palety kolorystycznej nie zawsze prezentują kolor w stu procentach, co prowadzi do tego, że produkt niejednokrotnie nie jest w stanie spełnić naszych wymagań. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretny sklep, należy wcześniej poznać opinię na temat jego oferty. Na przykład tutaj: wejdź.

Sutasz z racji tego, że jest haftem niespotykanym daje olbrzymie możliwości. Biżuteria sutasz cechuje się oryginalnością, która jest bardzo ceniona przez wszystkie kobiety. Sutasz pozwala zaprojektować biżuterię, która będzie prezentowała finezyjne kształty zarówno w formie jak również w samej kolorystyce. Biżuteria wykonywana taką techniką jest niezmiernie długotrwała, ponieważ jest wykonywana manualnie, zapewnia to komfort tego, iż nie sposób wyszukać kolczyki czy też naszyjniki o identycznym wzorze. Biżuteria ta, aby zostać jeszcze dodatkowo wzmocniona, poddawana jest specjalnemu procesowi impregnowania. Stąd też jest znacznie lepiej chroniona przed zabrudzeniem. Bardzo często spotykaną praktyką jest to, że biżuteria z sutaszu ma też elementy ze srebra. Taka jak tu: wklejam.

Każda z nas, która pragnie posiadać w swej kolekcji biżuterie, która będzie ją wyróżniała spośród tłumów, powinna mocno zastanowić się nad tym, by zamówić sobie biżuterię wykonaną sutaszem. Choć będziemy musieć na nią trochę zaczekać, będzie to zakup, który z pewnością będzie udaną lokatą. która dalej przejdź do strony