Artystyczne stylizacje

Biały i czarny – ponadczasowy duet

sukienka
sukienka
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez mrugnięcia okiem można stwierdzić, iż złączenie czarnego z białym nigdy nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorów, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, delikatnego oraz eleganckiego. Przez lata połączenie obu kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Czarno – białe ubrania ma w swej ofercie bardzo dużo firm, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak np. ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu i dodatkowo również może świadczyć o zasobności naszego konta w banku. Już dawno w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, iż biel i czerń to kolory biznesu, powiązane z bogactwem oraz pieniędzmi. Bieda natomiast w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się znacznie bardziej szeroką paletą barw. Na dowód tego powinno się obejrzeć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a na pewno wyciągniemy podobne wnioski.

We wspomnianym już sklepie Reserved można kupić dużo ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez połączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego przykładem. Istnieje wiele modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych kolorów, wykorzystuje również takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna suknia z lamówkami w kolorze białym to świetna propozycja na przykład dla kobiet które na co dzień pracują w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że opisywany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, lub też sukienkę w kolorze białym z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się znacznie praktyczniejsze, ponieważ w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną albo białą sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, projektując całkowicie nowy, mniej formalny look.