Artystyczne stylizacje
miód
miód
Miód to naprawdę niezwykły produkt. Znany jest ludzkości od tysięcy lat, a mimo to ciągle umie zadziwiać swoimi silnymi właściwościami zdrowotnymi. Od niedawna w Polsce można znaleźć informację na temat nowego działu medycyny alternatywnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, gdyż tak dokładniej określa się uzdrawianie miodem, zbiera niezłą popularność w Polsce.

Apiterapia właściwa zasadza się na bezpośrednim leczeniu miodem. Narzekającym na dolegliwości krwionośne, oddechowe, trawienne i wydalnicze rekomenduje się jedzenie miodu w znacznych dawkach dzień w dzień.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to sprawdź szczegóły (https://perfumeriaprestige.pl/product-brands/revolution/), które również są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Pacjentom, narzekającym na dolegliwości skóry i hemoroidy, zaleca się częste okłady z tego przysmaku.

Znamy również inne rodzaje apiterapii. Jeden z rodzajów tej medycyny naturalnej polega na używaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według specjalistów z tej dziedziny propolis ma cudowne właściwości dla narzekających na czyraki, odleżyny oraz choroby laryngologiczne.

Apiterapia to też stosowanie pyłku kwiatowego, czyli surowca, z którego pożyteczne owady produkują złocisty przysmak. Pyłek wykazuje znakomite właściwości medyczne w sytuacji wszystkich schorzeń układu pokarmowego.

W apiterapii używa się często zaskakujących substancji. Przykładowo mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Suplementy, które posiadają mleczko pszczele, stosowane są przy wielu typach schorzeń, m.in. przy chorobach charakterystycznych dla osób starszych.

Apiterapia to nie jedynie miód – w ten interesującej odmianie medycyny naturalnej zastosowanie posiada też…jad pszczół. Według pewnych specjalistów jad tych insektów ma mocne właściwości lecznicze w dolegliwościach reumatycznych oraz przy ulepszeniu procesu zasklepiania się ran.

Nie trzeba już raczej więcej nikogo przekonywać, że miód jest wspaniałym artykułem, który musi figurować w karcie dań każdej osoby, która zamierza zachować zdrowie i kondycję przez długi czas.