Artystyczne stylizacje

Adidas – niemiecka jakość

images
Adidas narodził się w Republice Weimarskiej w latach dwudziestych XX stulecia, jako pomysł braci Dasslerów. Adidas jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów butów na Ziemi. Mało kto jednak wie, że w roku 1948 z przedsiębiorstwa wypączkowała firma Puma– obecnie największy konkurent w dziedzinie ubrań dla sportu. Stało się tak, gdyż bracia-szefowie postanowili skończyć współpracę.

pewex buty
Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Co ciekawe, początkowym targetem firmy było wojsko – obuwie Adidas nosili żołnierze. Potem producentom udało się uzyskać kontrakt na produkcję butów na Olimpiadę w stolicy Niemiec i od tego czasu Adidas koncentruje się na produkowaniu akcesoriów sportowych. Współcześnie oprócz butów w sprzedaży można ujrzeć też między innymi skarpety oraz bluzki damskie. Znaczącym faktem, który stanowi dowód finansowej potęgi producenta, jest wykupienie słynnej firmy Reebok, przeprowadzone w zeszłym dziesięcioleciu. Propozycje dla zaciekawionych: kultowe adidasy.

W czasie kilku dekad pracy przedsiębiorstwo ubraniowe z Niemiec zdobyło sobie ogromną popularność wśród ludzi na całym świecie. Dzisiaj sponsoruje mnóstwo wielkich klubów piłkarskich oraz wytwarza odzież dla mnóstwa rodzajów sportu. Każdy choć raz miał w ręku takie produkty, jak spodnie męskie Adidas bądź piłki tej firmy. Co frapujące, marka Adidas stała się synonimem konkretnego gatunku butów. W zasadzie adidasami nazywa się obuwie sportowe – niezależnie, od jakiego producenta pochodzą. Jest to najznamienitszy symbol wielkiego sukcesu, jaki odniosło to przedsiębiorstwo w branży sportowej.

Jedno trzeba przyznać – jeśli pragniesz nabyć sprzęty sportowe, które będą w dobrym stanie przez wiele lat, postaw na Adidas, najbardziej chyba renomowaną markę obuwniczą świata. W wielu przybytkach ze sprzętem do sportu znajdziesz towary tego przedsiębiorstwa – w tym sprzęty do właściwie każdej dyscypliny sportowej. Nieistotne, co uprawiasz – obuwie oraz akcesoria Adidas będą trafnym zakupem.